Montaż umywalki i baterii umywalkowej

Kszta_t_kolor_monta_umywalek_1169412

Montaż umywalki oraz baterii nie jest zbyt skomplikowaną sprawą. Można to bezproblemu zrobić samemu, przy użyciu dostępnych w domu narzędzi, oszczędzając tym samym na drogim fachowcu. Przed wykonaniem jakichkolwiek czynności montażowych należy zakręcić główny dopływ wody.

Montaż śrub

Aby podwiesić umywalkę na ścianie potrzebne nam będą odpowiednie śruby. Według przyjętych w Polsce norm, wysokość umywalki powinna wynosić około 85 cm. Można oczywiście ją zmniejszyć lub zwiększyć o kilka centymetrów, jednak należy pamiętać o umiarze. Pierwszą czynnością do wykonania jest przymierzenie umywalki. Następnie za pomocą poziomicy oraz ołówka wyznaczamy miejsca do montażu śrub. Teraz przyszła kolej na wiercenie. Jeśli łazienka jest wyłożona płytkami, to należy rozpocząć od wiertła do glazury o małej średnicy. Po przewierceniu płytki można założyć wiertło do betonu i ostrożnie drążyć otwór. W powstałych otworach montujemy kołki rozporowe i wkręcamy w nie śruby.

Montaż zaworów wodociągowych

Aby do naszej umywalki spływała ciepła i zimna woda trzeba podłączyć najpierw zawory. Przed zdjęciem korków upewnij się, czy na pewno zostały one odcięte od dopływów wody. Zawory należy wkręcić w końcówki podejść wodnych. Otwory przyłączeniowe do wężyków należy skierować w kierunku poziomym do góry.

Montaż baterii

Teraz musimy zamontować baterię do naszej umywalki. Najpierw pod jej korpus zakładamy uszczelkę, później wkładamy w otwór. Od dołu mocujemy odpowiednią nakrętkę zabezpieczającą przed wniknięciem nieporządanych substancji.

Zawieszenie umywalki

Ostatnim krokiem do zrobienia będzie umieszczenie umywalki na wkręconych wcześniej w ścianę śrubach. Przed ostatnim dociągnięciem nakrętek trzeba jeszcze wypoziomicować umywalkę i ewentualnie skorygować jej położenie. Między nią a ścianą mogła powstać mała dziura i żeby ją wypełnić używamy silikonu sanitarnego. Po jego zaschnięciu jeszcze raz sprawdzamy, czy dobrze zamocowaliśmy umywalkę oraz pozostałe elementy hydrauliki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *